NAVI

Dla pełnej frajdy proponuję zainstalować wtyczkę Quick Time. Osobiście preferuję przeglądarkę Chrome, ale jeśli czcionki i układ tekstu będzie widać u Ciebie tak jak na kompie, na którym pracuję, to wspaniale. Jeśli ktoś woli inne przeglądarki – jakoś to przeboleję 😉 Poruszanie się po stronie nie powinno sprawiać trudności, jest w gruncie rzeczy intuicyjne, jednak mniej wytrwałym internetowym surferom tych kilka instrukcji może się przydać.

1. Prezentacja bajki i ilustracji

Tekst i ilustracja bajki otwierają się na nowej stronie po najechaniu na kółko
i kliknięciu.
Kliknięcie na ilustrację, jeśli jest to fotografia, reprodukcja obrazu, lub generalnie – nieruchomy obrazek, umożliwia obejrzenie ilustracji w powiększeniu. Film można obejrzeć klikając w prawy dolny narożnik z ikonką powiększenia obrazu.

2. Poruszanie się między stronami i bajkami

strzałka w prawo

Aby przejść do następnej strony z kolejnymi kółkami-odsłonami utworów należy najechać na aktywne pole przy prawym lub lewym marginesie, pojawią się podwójne strzałki, klikamy. W ten sam sposób można poruszać się między bajkami, bez konieczności powracania do strony głównej. Aby powrócić do strony głównej wystarczy kliknąć w zakładkę START, lub w aktywną ikonkę strony w lewym górnym rogu.

strzałka w lewo

3. Komentarze

Istnieje możliwość skomentowania bajki lub podzielenia się na stronie tym co w czytelniku po jej przeczytaniu. Dla Ad-Mina to może być najciekawsza część tej bajkowej przygody, więc do dzieła – zaspakajajcie tę ciekawość… Kadzenie, czy przeciwnie – ubliżanie – zostawmy wytrawnym literatom na innych portalach. Pod każdym utworkiem z prawej strony znajduje się plusik w dymku na który trzeba najechać i kliknąć go:

plusik komentarz 2

 

Wówczas pojawi się okno komentarza, które należy do czytelnika:

komentarz

Prawidłowe wypełnienie nie gwarantuje publikacji. Sorry, nie każden jeden potrafi się zachować w kulturalnym starożytnym towarzystwie. Ale liczymy, że takich odwiedzających będzie większość :).

4. Wyszukiwarka i „na skróty”

Zarówno pod każdą przypowieścią, jak i na głównych stronach po przewinięciu na dół znaleźć można wyszukiwarkę i katalog ostatnich wpisów oraz komentarzy.
Po kliknięciu na ikonkę plusika:

plusik wyszukiwarka

 

– objawi nam się okienko wyszukiwarki i katalog wpisów:

 

wyszukiwarka i na skróty

Aby zamknąć tę sekcję trzeba kliknąć ponownie w ikonkę „+/-„.

To już chyba wszystko. Gdyby jednak nie, można poskarżyć się Ad-Minowi
pisząc na mail:
efpe@bajchi.filipprzybylski.pl

Adieu, jak mawiali starożytni Chińczycy 😉

 

favicon_ruchomy